طراحی و ساخت اریفیس پلیت

پابدار صنعت گستر سپند

اوریفیس پلیت(orifice plate) رایج ترین نو محدود کننده است که در اندازه گیری فلو به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.ارفیس پلیت در واقع یک صفحه فلزی باریک و گرد می باشد که در مرکز ان یک سوراخ وجود دارد. اوریفیس پلیت ها دارای یک زبانه می باشند که مسخصات که مشخصات انها بر روی ان حک شده است. طرف بالا دست (Upstream) اریفیس پلیت معمولا دارای یک لبه تیز می باشد .

هنگامی که یک اوریفیس پلیت در خط جریان نصب شده باشد(معمولا بین یک جفت فلنج محکم می شود.)افزایش سرعت سیال گذرنده از سوراخ اوریفیس پلیت یک فشار تفاضلی را در دو طرف اریفیس ایجاد می کند،که این فشار تابع نرخ فلو می باشد.

با کار گذاشتن یک اوریفیس پلیت در مسیر لوله،به دلیل اثر فشار متقابل (back pressure)،فشار استاتیک بالا دست اریفیس پلیت کمی افزایش می یابد، و پس از عبور فلو از میان اوریفیس پلیت فشار به شدت کاهش می یابد،به طوری که در نقطه ای که فشردگی جریان نامیده می شود فشار به حداقل خود و سرعت فلو به حداکثر خود می رسد. دور تر از این نقطه ، فشار استاتیک شروع به بازیافت کرده و باعث کند شدن فلو می شود. با این حال ، با استفاده از یک اوریفیس پلیت ،فشار استاتیک پایین دست همیشه به طور قابل ملاحظه ای کمتر از فشار بالا دست می باشد. علاوه بر این ، به دلیل اصطحکاک و تلاطم در اوریفیس پلیت مقدار از انرژی فشار به صدا و حرارت تبدیل می شود.

شرکت PSGS با توجه به قدرت طراحی و ساخت این تجهیز آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم میباشد.

راه های ارتباط با ما

 تهران - فلکه دوم صادقیه - بلوار فردوس شرقی - خیابان رامین جنوبی - پلاک21 - واحد6
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  021-44023178
  021-44023187